Forum Kobiet Sukcesu

Marzec 9, 2017 by Grzegorz Prus - Brak komentarzy

8 marca 2017r.

W dniu 08.03.2017r. w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie odbyło się wyjątkowe spotkanie, stanowiące integralną cześć obchodów roku 90- lecia istnienia szkoły.

W trakcie tego wyjątkowego spotkania pokoleń, wszystkie uczennice szkoły miały okazję porozmawiać z Paniami, które tworzyły historię placówki na przestrzeni minionych lat. W forum aktywnie uczestniczyły kobiety pracujące w ZST oraz Panie, które tworzyły tożsamość placówki w mienionych latach, działając na jej rzecz w Radzie Rodziców.

Z ogromną satysfakcją młodzież ZST przyjęła fakt udziału w tym historycznym spotkaniu pani Agaty Fisz- Prezydent Miasta Chełm oraz pani Elżbiety Grzyb – sekretarza Urzędu Miasta Chełm. Uczniowie  zaprosili do udziału w forum również panią Martę Mazurek, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, z którą ZST od wielu lat współpracuje  na wielu płaszczyznach oraz panią Danutę Makaruk ze stowarzyszenia Tawa – będącego partnerem szkoły w realizacji już kolejnych projektów unijnych.

Konwencja uroczystości oparta została na wywiadach prowadzonych na żywo z  Paniami, które zaszczyciły młodzież swoja obecnością oraz Katarzyną Krawczyk, Angeliką Głąb-Kunysz, Iloną Sobczyńską – absolwentkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Wszystkie Panie, pytane o receptę na sukces, dzieliły się własnymi przemyśleniami, ale bardzo jednoznacznie wskazywały również na to, że w drodze do sukcesu wspierane były przez innych: osoby, instytucje i organizacje. W rozmowie z młodzieżą opowiedziały też o swoich największych sukcesach.

Charakter spotkania podkreśliły prezentacja multimedialna i wystawa fotograficzna poświęcone szczególnej roli kobiet, których praca i pasja tworzyły i tworzą bogatą historię ZST. Podczas uroczystości gościom towarzyszyła ciepła, serdeczna, niemal rodzinna atmosfera.